Rozwód krok po kroku

Nasi prawnicy pomogą Ci przejść przez rozwód, podział majątku i alimenty. Dzięki profesjonalnemu wsparciu unikniesz niekorzystnych sytuacji i potencjalnych błędów w działaniu.

Profesjonalna pomoc

Rozwód z prawnikiem

slider arrow

Według ekspertów nawet jedna trzecia małżeństw w Polsce kończy się rozwodem.

Kiedy możliwy jest rozwód?

Do rozwodu może dojść, gdy nastąpił trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego.

Sąd sprawdza, czy:

rozwód

Zanikły więzi uczuciowe, fizyczne i ekonomiczne.

rozwód 2

Rozpad ma charakter ostateczny i nieodwracalny.

rozwód3

Nie występują tzw. przeszkody rozwodowe (np. wyższe dobro dzieci).

Nie tylko rozwód

Nasi specjaliści pomogą Ci przejść przez proces rozwodowy, dbając o wszelkie formalności. Możesz też liczyć na pomoc w kwestiach, takich jak:

 • Władza rodzicielska

  W wyroku rozwodowym należy określić, kto i na jakich zasadach zaopiekuje się małoletnimi. Obowiązek opieki może spoczywać na obojgu rodziców bądź tylko na jednym. Warto w takich sytuacjach ustalić plan wychowawczy.

 • Alimenty

  Możesz uzyskać je nie tylko dla dzieci, ale i dla siebie, jeśli masz trudną sytuację. Prawnik pomoże Ci przygotować odpowiednią strategię.

 • Podział majątku

  W wyniku rozwodu i rozpadu małżeństwa ustaje pomiędzy małżonkami wspólnota majątkowa, dlatego należy dokonać odpowiedniego podziału, w czym pomogą Ci nasi prawnicy.

dom

Najważniejsze po Twojej stronie jest podjęcie decyzji dotyczącej tego, czy i jak chcesz wziąć rozwód.

Jak zrobić pierwszy krok?

Zacznij od pozwu rozwodowego

Pierwszym krokiem do rozwodu jest przygotowanie pozwu rozwodowego. W nim należy wskazać, czy obie strony są co do rozwodu zgodne, czy chcą orzekać o winie jednej ze stron. W drugim wypadku konieczne jest zebranie odpowiedniego materiału dowodowego oraz ustalenie udziału świadków, w czym uzyskasz od nas pomoc.

Jak skorzystać z pomocy?

1
2
3

Wypełniasz formularz zgłoszeniowy, opisując swoją sytuację.

Kontaktuje się z Tobą nasz opiekun, który przeprowadzi Cię przez cały proces od A do Z.

Prawnik złoży w Twoim imieniu pozew, doprowadzając do stwierdzenia rozwodu przed sądem.

Jak przebiega postępowanie?

Pozew o rozwód

Kompletowanie dokumentacji

Pierwszym krokiem, który rozpoczyna całe postępowanie przed sądem, jest sporządzenie poprawnego formalnie wniosku rozwodowego albo odpowiedzi na taki wniosek, jeżeli złożyła go druga strona.

dokumenty

Załączniki

Następnie istotne jest przygotowanie odpowiednich załączników stanowiących materiał dowodowy w sprawie.

Wyznaczenie terminu rozprawy

Szybka sprawa rozwodowa

Po wyznaczeniu terminu dochodzi do rozprawy. Jeśli nie orzeka się o winie, to sąd może wydać decyzję już na pierwszej rozprawie, często bez udziału stron.

proces

Postępowanie dowodowe

Jeśli konieczne jest powołanie świadków i zbadanie przedstawionych dowodów, to rozwód zamknie się nie w jednej, a kilku rozprawach, szczególnie, gdy dochodzą do tego jeszcze kwestie majątkowe i alimentacyjne.

Dlaczego potrzebujesz prawnika?

formalności

Dopilnowanie formalności

Prawnik sporządzi pozew, który spełni wszystkie wymogi formalne. Dodatkowo, zajmie się sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji, zebraniem dowodów i opracuje najlepszą strategię działania. Przy tym dopilnuje istotnych terminów i przygotuje Cię do odpowiedzi na pytania, który usłyszysz na sali sądowej. W odpowiedziach ważne jest merytoryczne przygotowanie, którego prawnik jest gwarancją.

Reprezentacja

Sprawy rozwodowe to postępowania, które zwykle kosztują strony wiele zaangażowania emocjonalnego, szczególnie, jeżeli nie są one co do rozwodu zgodne bądź w grę wchodzi sporna kwestia opieki nad dziećmi. Jeżeli masz pełnomocnika, nie musisz obawiać się o swój udział w rozprawach. Twój pełnomocnik na chłodno przedstawi wspólnie wypracowaną argumentację i będzie Cię reprezentował w kontaktach z drugą stroną.

reprezentacja

Dlaczego rozwód z Lexnonstop?

Zaufaj doświadczeniu naszych prawników.

 • Wstępna, niezobowiązująca konsultacja

  Wypełniasz formularz i zostawiasz nam do siebie kontakt. Nasz dedykowany opiekun klienta podejmuje z Tobą wstępną rozmowę, aby lepiej zrozumieć sytuację, w której aktualnie się znajdujesz. Zada kilka istotnych pytań. Poufnie, bez deklaracji, kosztów i zobowiązań.

 • Rozmowa z doświadczonym prawnikiem

  W drugim etapie porozmawiasz już z jednym z naszych ekspertów od prawa rodzinnego, który przedstawi Ci najkorzystniejsze w Twojej sytuacji rozwiązanie. Wyjaśni dokładnie plan działania i wskaże, jaka dokumentacja będzie niezbędna, jeżeli zdecydujesz się na złożenie pozwu w sądzie.

 • Wsparcie od A do Z

  Od początku do końca zadbamy o Twój interes. Przed złożeniem pozwu, pomożemy Ci skompletować niezbędną dokumentację i ustalić udział świadków. W trakcie prowadzonej sprawy będziesz w stałym kontakcie ze swoim pełnomocnikiem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Zadbamy o najdrobniejszy szczegół, który będzie miał wpływ na pomyślne rozwiązanie Twojej sprawy przed sądem.

law

Najczęściej zadawane pytania.

Przeczytaj w razie wątpliwości!

Twój ruch!

Zgłoś się do nas, aby Twój rozwód w sądzie przebiegł bez zbędnych komplikacji.

myszka

Rozwód krok po kroku

Nasi prawnicy pomogą Ci przejść przez rozwód.