USŁUGI PRAWNE

Jak uzyskać poradę prawną?

W celu uzyskania porady w górnym menu na stronie głównej należy skorzystać z opcji „Zadaj pytanie”. Następnie dokonać wyboru odpowiedniego pakietu i opisać swój problem prawny. Na pytanie odpowie jeden z prawników współpracujących z naszą platformą.

Uwaga! Jeśli to nie jest Twoje pierwsze pytanie i już rejestrowałeś się w naszym systemie, przed rozpoczęciem dodawania zgłoszenia, zaloguj się na konto korzystając z okna w lewym górnym rogu strony.

Ile kosztuje porada?

Koszt porady prawnej uzależniony jest od rodzaju wybranego pakietu. Można uzyskać bezpłatną poradę prawną wybierając pakiet Basic lub poradę odpłatną wybierając jeden z pakietów - Standard lub Premium.

Co to jest pakiet Premium?

Pakiet Premium posiada zwiększony limit znaków przewidziany na opis sprawy, a w porównaniu do pozostałych dostępnych pakietów daje gwarancję najszybszej odpowiedzi, nawet do 24h. W pakiecie zapewniona jest kompleksowa konsultacja prawna, a także możliwość dodania załączników związanych ze sprawą przeznaczonych do analizy prawnej, np. wezwania z sądu.

Jak długo muszę czekać na odpowiedź eksperta?

Czas uzyskania porady prawnej uzależniony jest od rodzaju wybranego pakietu. W pakiecie BASIC nie jest on określony, natomiast w przypadku pakietu STANDARD prawnik na udzielenie odpowiedzi ma 72h, a w pakiecie PREMIUM - 48h. Uwaga! Czas liczony jest w godzinach roboczych.

Gdzie mogę znaleźć odpowiedź na moje pytanie?

Kiedy ekspert udzieli odpowiedzi, otrzymasz maila z taką informacją, a samo pytanie będzie widoczne na Twoim koncie w zakładce „Z odpowiedzią”. Jeśli chcesz odnaleźć konkretną odpowiedź, skorzystaj z opcji filtrowania, która ułatwi Ci dotarcie do interesującego Cię pytania.

Co w momencie, gdy na moje pytanie nie uzyskam odpowiedzi?

Czas odpowiedzi różni się w zależności od pakietu. W przypadku opcji Premium ekspert na odpowiedź ma 48h. W przypadku nieotrzymania odpowiedzi w wyznaczonym terminie, jednak nie wcześniej niż po upływie 7 dni roboczych od momentu przesłania opisu problemu, można złożyć reklamację kontaktując się z nami pod adresem e-mail: pytania@lexnonstop.com

Co to jest usługa dodatkowa?

Usługa dodatkowa to określona i indywidualnie wyceniona usługa powiązana z tematem przesłanego przez Ciebie pytania, która może zostać zaproponowana przez prawnika przy udzieleniu porady prawnej. Przykładem usługi dodatkowej jest np. przygotowanie pisma w imieniu klienta, reprezentowanie klienta w sądzie itp.

Czy jest możliwość rozmowy telefonicznej z prawnikiem?

Cena porady prawnej nie obejmuje rozmowy przez telefon, natomiast jeśli sprawa wymaga takiej konsultacji, możesz w treści zgłoszenia zawrzeć prośbę do prawnika o jej wycenę lub napisać bezpośrednio do nas na adres: pytania@lexnonstop.com. W jednym i drugim przypadku rozmowa telefoniczna zostanie potraktowana jako usługa dodatkowa i będzie wyceniona przez prawnika niezależnie od porady prawnej.

Czy prawnik może zająć się prowadzeniem moje sprawy i ile to kosztuje?

Tak, prawnik może sam zaproponować dalsze zajęcie się sprawą lub jeśli nie otrzymałeś takiej propozycji, możesz zawrzeć prośbę o wycenę takiej usługi w treści kolejnego pytania lub napisać bezpośrednio do nas na adres: pytania@lexnonstop.com Wysokość wynagrodzenia za przejęcie sprawy ustalana jest indywidualnie przez prawnika po wstępnym zapoznaniu się ze sprawą, dokumentacją oraz ustaleniu wymaganego zakresu działań.

HASŁO i REJESTRACJA

Jak utworzyć konto w systemie?

Aby zarejestrować się w systemie, należy dodać przynajmniej jedno zgłoszenie uzupełniając formularz dostępny w zakładce Zadaj pytanie. Po podaniu wszystkich wymaganych w formularzu pól, konto zostanie automatycznie utworzone. Nie ma możliwośc rejestracji konta bez dodania zgłoszenia.

Dlaczego przy dodawaniu zgłoszenia system nie akceptuje mojego hasła?

Jeśli system odrzuca Twoje hasło, prawdopodobnie nie spełnia ono minimalnych wymogów, które narzuciliśmy w trosce o bezpieczeństwo Twoich danych. Bezpieczne hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków, zawierać przynajmniej jedną małą literę, jedną dużą literę, jedną cyfrę oraz jeden znak specjalny np. $, ^, ;, & itp.

Nie pamiętam hasła do swojego konta. Co robić?

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, na stronie logowania kliknij w link nie pamiętasz hasła? Wpisz adres e-mail lub login, którego używasz w serwisie i kliknij Przypomnij hasło. Na adres email powiązany z Twoim kontem wyślemy link do resetowania hasła. Użyj go i ustaw swoje nowe hasło, powtórz je, a następnie kliknij Zapisz. Odtąd możesz logować się przy pomocy nowego hasła. Jeżeli podejrzewasz, że Twoje konto zostało skradzione, niezwłocznie napisz do nas na pytania@lexnonstop.com

Jak zmienić hasło do logowania?

Zmiany hasła możesz dokonać bezpośrednio po zalogowaniu się na konto użytkownika. W zakładce Zmień hasło podaj swoje aktualne hasło, następnie wpisz nowe hasło, powtórz je i kliknij Zapisz zmiany. Od tego momentu możesz logować się przy pomocy nowego hasła. Pamiętaj! Jeśli podejrzewasz, że ktoś mógł poznać Twoje hasło lub obawiasz się, że jest ono zbyt proste, zmień je. Masz podejrzenia, że Twoje konto zostało skradzione? Niezwłocznie napisz do nas na pytania@lexnonstop.com

PŁATNOŚCI

W jaki sposób mogę opłacić wybrane usługi?

Nasz serwis korzysta z usług krajowego integratora płatności elektronicznych tPay, umożliwiającego realizowanie transakcji internetowych w systemie szybkich przelewów online. Jest to sprawdzony operator płatności obsługujący wiele serwisów w Polsce. Więcej informacji na temat tPay, znajdziesz na stronie internetowej pod adresem: https://tpay.com/

Nie mogę zapłacić, co mam zrobić?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan konta bankowego, z którego dokonywana jest płatność celem upewnienia się czy na koncie znajdują się środki wystarczające na uregulowanie opłaty. W przypadku, gdyby pomimo braku ograniczeń po stronie wpłacającego, występowały dalsze problemy z płatnością, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: pytania@lexnonstop.com

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Tak. Każda sprzedaż jest automatycznie fakturowana, co oznacza, że za każdą płatność zrealizowaną za pośrednictwem platformy tPay, nasz system maksymalnie w ciągu 15 minut od zaksięgowania płatności wystawi dokument potwierdzający dany zakup. Pobranie faktury możliwe jest na koncie użytkownika w zakładce Historia płatności.

Dane na fakturze są błędne. Jak mogę je poprawić?

W przypadku błędnych danych na fakturze, prosimy o niezwłoczne skontaktowanie się z nami mailowo pod adresem: kontakt@lexnonstop.com. Uprzejmie prosimy, by w treści maila podać dane, na jakie została wystawiona faktura oraz nowe, na które mamy sporządzić jej korektę.

BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

Czy przekazywane przeze mnie informacje są bezpieczne?

Tak, każdy prawnik udzielający porad w ramach naszej platformy regulaminowo zobowiązany jest do zachowania tajemnicy zawodowej. Ponadto przesyłanie danych osobowych i komunikacja z naszymi serwerami jest zaszyfrowana i odbywa się z użyciem protokołu SSL (Secure Socket Layer).

Czy moje pytania są anonimowe?

Tak, ponieważ pytania wyświetlane dla ekspertów zawierają wyłącznie Twoje imię podane w trakcie rejestracji konta użytkownika w serwisie. Na ich podstawie bez dodatkowych szczegółów ekspert nie ma możliwości identyfikacji tożsamości konkretnej osoby, chyba że osoba ta wskaże swoje dane osobowe w treści zgłoszenia lub w załączonych do niego dokumentach.

Czy zadane przeze mnie pytania będą widoczne dla innych użytkowników?

Nie, pytania będą widoczne tylko i wyłącznie dla eksperta, który wybrał Twoje zgłoszenie do odpowiedzi. Pozostali użytkownicy nie mają do nich dostępu, ponieważ nie umieszczamy pytań i odpowiedzi w żadnej publicznej bazie.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie, skontaktuj się z nami poprzez
formularz zgłoszeniowy w zakładce Kontakt lub wyślij maila na adres kontakt@lexnonstop.com
Chętnie odpowiemy na każde pytanie.