Jaką formę opodatkowania wybrać?

Zakładasz własną firmę i nie wiesz, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie właściwa? Nasi doradcy podatkowi pomogą Ci wybrać najbardziej optymalny wariant.

Przepisy podatkowe

Czy wiesz, że?

slider arrow

Polski system podatkowy jest jednym z najbardziej skomplikowanych na świecie.

Jaki podatek wybrać?

Przy wyborze formy opodatkowania należy wziąć pod uwagę nie tylko ekonomiczny bilans zysków i strat, ale także rodzaj wykonywanej działalności.

W zależności od prowadzonej działalności możesz wybrać m.in.:

podatek

Podatek liniowy

ryczałt

Ryczałt

ogólne

Zasady ogólne

Najczęściej popełniane błędy

Jako przyszły przedsiębiorca możesz nie wiedzieć, jaka forma opodatkowania będzie dla Twojej działalności najkorzystniejsza, a skomplikowane przepisy podatkowe nie ułatwią Ci tego wyboru. Jeden błąd w kalkulacjach może Cię sporo kosztować.

 • Katalog wyłączeń

  Ryzyko polega na tym, że możesz wybrać formę opodatkowania nieodpowiednią dla rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności. Katalog wyłączeń określają przepisy. Przykładowo ryczałtem nie może rozliczać się podatnik prowadzący handel częściami samochodowymi.

 • Usługi na rzecz pracodawcy

  Jeżeli przechodzisz z umowy o pracę na własną działalność gospodarczą i chcesz świadczyć usługi na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy, musisz pamiętać, że nie możesz rozliczać się na podatku liniowym czy ryczałcie.

 • PKD a forma opodatkowania

  To rodzaj prowadzonej działalności decyduje o tym, czy można skorzystać z opodatkowania w formie ryczałtu. Co do zasady, programiści świadczący usługi związane z oprogramowaniem (PKWiU 62.01.1) powinni zastosować stawkę 12%. Organy podatkowe stwierdziły jednak, że w niektórych przypadkach dopuszczalne jest opodatkowanie stawką 8,5%.

błędy

Jak wybrać odpowiednią formę opodatkowania?

ROZWIĄZANIE

Konsultacja z doradcą podatkowym

Otwierając własną firmę, masz do podjęcia wiele ważnych decyzji, począwszy od tego, czy zakładać JDG czy spółkę z o.o., czy być VAT-owcem czy nie aż do wyboru formy opodatkowania. Odpowiedni wybór pomoże Ci np. skorzystać z ulg podatkowych czy odliczyć od przychodu poniesione koszty. Nie ryzykuj, podejmij decyzję w oparciu o konsultację z doradcą podatkowym.

Jak zamówić konsultację u doradcy?

1
2
3

Opisujesz działalność Twojej firmy i wysyłasz do nas formularz zgłoszeniowy.

W odpowiedzi kontaktuje się z Tobą nasz Dedykowany Opiekun, aby potwierdzić szczegóły konsultacji.

W ramach konsultacji otrzymujesz opinię podatkową na piśmie i rozmowę telefoniczną z doradcą.

Jak to działa?

KONTAKTUJESZ SIĘ Z NAMI

Wypełniasz formularz zgłoszeniowy

Aby nasz doradca mógł rzetelnie pomóc Ci w wyborze formy opodatkowania, potrzebujemy od Ciebie kilku istotnych informacji: 1. Jaki jest profil prowadzonej przez Ciebie działalności? 2. Jakie obroty miesięcznie osiągasz? 3. Jak jest rodzaj i wysokość ponoszonych przez Ciebie w miesiącu kosztów? W opisie dodaj również pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedź.

wpis

Wysyłasz zgłoszenie

Czas odpowiedzi wynosi do 24h. W tym czasie wrócimy do Ciebie z informacją, jaki ekspert zajmie się Twoim zgłoszeniem.

ZAMAWIASZ KONSULTACJĘ

Zamówienie konsultacji i potwierdzenie terminu

Dedykowany Opiekun Klienta skontaktuje się z Tobą, aby zaproponować realizację konsultacji i wskazać jej termin. Dopasujemy dla Ciebie eksperta z wiedzą i doświadczeniem. Po potwierdzeniu z Twojej strony, rozpoczniemy realizację usługi.

kontakt

Konsultacja z doradcą podatkowym

Nasz ekspert przedstawi możliwe przy prowadzonej przez Ciebie działalności formy opodatkowania oraz wskaże, która z nich jest najbardziej optymalna i dlaczego.

Dlaczego pomoc eksperta?

czas

Wybieraj świadomie oszczędzając swój czas

Wybór odpowiedniej formy opodatkowania nie jest wcale taki prosty i oczywisty. Bo np. wysokość podatku dochodowego jest uzależniona od formy podatku. Z kolei podatek VAT rządzi się innymi prawami i nie będzie dobrym rozwiązaniem dla każdej firmy. Zasady ogólne i podatek liniowy pozwala na rozliczenie kosztów, ale ryczałt i karta podatkowa już nie. Z kolei dla niektórych rodzajów działalności ryczałt i karta podatkowa są z mocy prawa niedostępne. Zamiast zastanawiać się, która opcja jest dla Ciebie najlepsza, skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy.

Zyskaj pewność i poczucie bezpieczeństwa

Zakładając działalność gospodarczą masz do wyboru kilka form opodatkowania dochodów. W zależności od tego, którą z nich wybierzesz podatek dochodowy będzie opłacany na odmiennych zasadach. Dodatkowo, od 2022 roku wraz z Nowym Ładem zmianie uległy zasady rozliczania składki zdrowotnej. To wszystko wpływa na obciążenia podatkowo-składkowe w Twojej firmie. Nasi eksperci przeprowadzą dla Ciebie analizę podatkową wraz z obliczeniami, dzięki której podejmiesz pewną decyzję, bez obaw o jej konsekwencje.

zyskaj

Dlaczego warto?

Zaufaj doświadczeniu naszych ekspertów.

 • Niezobowiązujący kontakt

  Zostawiasz kontakt do siebie, a nasz Dedykowany Opiekun Klienta podejmuje z Tobą niezobowiązującą rozmowę, w trakcie której przedstawi szczegóły dotyczące proponowanej konsultacji z doradcą, w tym jej cenę i termin.

 • Konsultacja z licencjonowanym doradcą

  Zakładając własną firmę, myśl o biznesie, a podatki zostaw ekspertom. W ten sposób oszczędzisz swój czas i pieniądze. Skorzystaj z pomocy doradcy, który przygotuje dla Ciebie konkretną rekomendację popartą obliczeniami.

 • Szybka i wygodna pomoc

  Z konsultacji naszych doradców podatkowych możesz skorzystać bez wychodzenia z domu: online i przez telefon. Czas realizacji wynosi 24h od momentu wysłania zgłoszenia. Nasz ekspert podejmie z Tobą w kontakt w dogodnym dla Ciebie terminie i wybranej formie.

kalkulator

Najczęściej zadawane pytania.

Przeczytaj w razie wątpliwości!

Twój ruch!

Zgłoś się do nas, wypełniając formularz, a pomożemy wybrać dla Ciebie najkorzystniejszą formę opodatkowania.

myszka

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Skorzystaj z pomocy doradcy podatkowego.