Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Chcesz zerwać z długami i rozpocząć nowe życie z czystym rachunkiem? Przetnij pętlę zadłużenia i skorzystaj z upadłości konsumenckiej.

Twoje prawa

Czy wiesz, że?

slider arrow

W pierwszym półroczu 2023 roku upadłość ogłosiło 10,5 tysiąca osób.

Co zyskujesz dzięki upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencką mogą ogłosić osoby fizyczne i byli przedsiębiorcy. Prawidłowe przygotowanie dokumentacji upadłościowej i dopełnienie formalności w terminie pomoże Cię sprawnie przejść przez proces oddłużenia i w końcu stanąć na nogi.

Dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej:

stop

Skutecznie powstrzymasz proces windykacji.

telefon

Uwolnisz się od nękających Cię telefonami wierzycieli.

bezpieczenstwo

Zadbasz o bezpieczeństwo swoich interesów – sąd nie pozwoli na utratę miejsca zamieszkania.

O czym należy wiedzieć?

Upadłość konsumencka może przynieść sporą ulgę dłużnikowi. Jest to jednak proces rozłożony w czasie, do którego trzeba się dobrze przygotować i zrozumieć kilka istotnych kwestii.

 • Masa upadłościowa

  Z dniem ogłoszenia upadłości majątek dłużnika staje się masą upadłości – ma ona zaspokoić wierzycieli. Opiekę nad nim sprawuje syndyk wyznaczony przez sąd, który jest zobligowany do stosownego rozdysponowania majątku na rzecz wierzycieli. W skład masy wchodzi majątek należący do upadłego w dniu ogłoszenia upadłości. Istnieją jednak wyjątki i nie każde mienie staje się masą, o czym traktują odpowiednie przepisy i ich interpretacja.

 • Plan spłaty wierzycieli

  Ogłoszenie upadłości wiąże się z różnymi skutkami, które mają doprowadzić do spłaty długu. Po przejściu procesu syndyk, który zarządza masą, sporządzi plan spłaty, który będzie wdrażany w życie przez sąd upadłościowy. Poznaje się wtedy czas trwania spłaty i wysokość poszczególnych spłat. Jeśli upadły nie jest w stanie realizować planu, to można podjąć kroki, aby wnioskować o jego przeformułowanie.

 • Upadłość konsumencka a rozdzielność majątkowa

  Jeśli małżonkowie mieli rozdzielność majątkową, to w momencie, gdy jeden z nich ogłasza upadłość, to ta tylko jego część majątku wchodzi do masy. W sytuacji, gdy nie było rozdzielności, cały majątek wspólny podlega pod masę. Jednak małżonek upadłego może dochodzić należności z tytułu udziału w majątku wspólnym w toku postępowania upadłościowego, zgłaszając tę wierzytelność syndykowi.

błędy

Jak ogłosić upadłość?

Zdecyduj się na pomoc profesjonalisty

z odpowiednim przygotowaniem

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie jest prostym procesem. Aby finalnie doszło do jej ogłoszenia, konieczne jest przygotowanie uzasadnienia, która przekona sąd, że dłużnik potrzebuje owych działań. Sąd skrupulatnie bada i weryfikuje wszystkie przesłanki do ogłoszenia upadłości. Kluczowe jest udowodnienie, że dłużnik popadając w długi nie działał umyślnie i nie jest to kwestia zaniedbania.

Jak porozmawiać z ekspertem od upadłości?

1
2
3

Wypełnij formularz, opisując krótko swoją sytuację finansową.

Skontaktuje się z Tobą nasz opiekun, który dopasuje eksperta do Twojej sprawy

Skorzystasz z pomocy specjalisty od prawa upadłościowego z rozwiązaniem od A do Z

Krok po kroku

TY KONTAKTUJESZ SIĘ Z NAMI

Wypełniasz formularz zgłoszeniowy

W celu zgłoszenia się do nas, aby uzyskać pomoc w ogłoszeniu upadłości, wypełniasz formularz. Podajesz w nim aktualną wysokość zadłużenia, listę wierzycieli i obecny stan spłaty zobowiązań oraz krótko opisujesz, jak doszło do tego, że popadłeś/popadłaś w długi. To pomoże nam wstępnie zweryfikować Twoją sprawę.

dokumenty

Przygotowujesz dokumenty

Jeżeli w Twojej sprawie zostały wydane postanowienia Sądu bądź posiadasz aktualne pisma od wierzycieli, dodaj je jako załączniki do opisu sprawy. Pozwolą dokładnie zweryfikować Twoją sprawę już na etapie wstępnego przyjęcia.

MY ZWERYFIKUJEMY TWOJĄ SPRAWĘ

Sporządzenie wniosku

Po analizie Twojego zgłoszenia, jeżeli nasz ekspert stwierdza możliwość ogłoszenia upadłości, przygotowujemy dla Ciebie wniosek z odpowiednim uzasadnieniem i listą wierzycieli, który spełnia wszystkie wymogi formalne.

law

Postępowanie w sądzie

Po przyjęciu wniosku przez sąd rozpoczyna się postępowanie upadłościowe. Sąd zdecyduje o całkowitym bądź częściowym umorzeniu Twoich zobowiązań. Po ogłoszeniu upadłości cieszysz się oddłużeniem i nie martwisz o kolejne egzekucje komornicze. Żyjesz spokojnie i zaczynam z rachunkiem od zera.

Dlaczego pomoc eksperta?

formalności

Przygotowanie dokumentów

Upadłość konsumencka nie tylko przygotowanie wniosku o jej ogłoszenie. Składając dokumenty do sądu, przygotujemy również pismo o zabezpieczenie majątku przez zawieszenie postępowań egzekucyjnych oraz uchylenie zajęcia rachunków bankowych. Dodatkowo, do zgłoszenia wniosku o upadłość niezbędne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i uzasadnienia prawnego, które potwierdzą konieczność podjętej decyzji. Korzystając z pomocy eksperta, masz pewność, że Twój wniosek nie będzie zawierał błędów, które mogłyby wydłużyć całą procedurę.

Reprezentacja w postępowaniu upadłościowym

Zapewnimy Ci przygotowanie i wsparcie na każdym etapie postępowania. Twój pełnomocnik będzie monitorował postępy w sprawie, pozostawał w stałym kontakcie z syndykiem i działał tak, aby zapewnić Ci najbardziej korzystne warunki spłaty, a dalej umorzenia Twoich zobowiązań. To pomoc dzięki której poczujesz się bezpiecznie i zrozumiesz, że droga do życia bez długów nie musi być długa i kręta.

reprezentacja

Dlaczego warto?

Zaufaj doświadczeniu naszych ekspertów.

 • Niezobowiązująca konsultacja

  Zostawiasz kontakt do siebie, a nasz prawnik podejmuje z Tobą niezobowiązującą konsultację. Bez deklaracji, bez kosztów i zobowiązań. To okazja do opowiedzenia profesjonaliście o swoich problemach z zadłużeniem.

 • Ustalenie wszystkich warunków

  Nasz ekspert ustali z Tobą najkorzystniejszą strategię. Przeanalizuje Twoją sytuację, dokumentację i możliwe drogi postępowania. Przygotuje niezbędną pisma i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.

 • Szybka i wygodna pomoc

  Od początku do końca dbamy o Twój interes. Specjalista przygotowuje dla Ciebie dokumenty i pisma. Będzie również reprezentować Cię w sądzie i kontaktować się w Twoim imieniu z syndykiem. Na każdym etapie postępowania będziesz w kontakcie z Twoim pełnomocnikiem.

law

Najczęściej zadawane pytania.

Przeczytaj w razie wątpliwości!

Twój ruch!

Zgłoś się do nas, wypełniając formularz, a pomożemy Ci w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

myszka

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Nasi prawnicy pomogą Ci przejść przez upadłość.