Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyZwrot zadatku za wesele.

Proszę o informację, czy właścicielka sali weselnej może nie oddać nam wpłaconego zadatku, a potem wpłaconej zaliczki? Przyjęcie miało odbyć się 4.07.2020. W kwietniu 2020 podpisaliśmy aneks i przenieśliśmy imprezę na 6.11.2020. Na dzień dzisiejszy sala mieści się w 4 strefie. Czy właścicielka ma prawo nie oddać pieniędzy? Proszę o informację oraz o pomoc.

Piotr Stosio

Radca prawny • Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Stosio

access_time10:46 10/22/20

Dzień dobry. W mojej ocenie, w przypadku powyższej sprawy, zastosowanie ma sytuacja, że do zawarcia umowy nie dojdzie z przyczyn, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności, a więc wówczas wykonawca winien zwrócić zadatek. Przy czym do wesela zostały przeszło 2 tygodnie, a więc sytuacja może zmienić się, np. może zostać wprowadzona strefa żółta, a więc wesele może odbyć się.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie