Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyZwrot produktu kupionego przez Internet

Na olx kupiłem od osoby fizycznej komplet płyt do nauki jęz. niem.3 poziomy. Takie było ogłoszenie, takie złożyłem zamówienie i tak opisałem tytuł przelewu - kurs niem 3 poziomy. 1. Po otrzymaniu paczki, paczka ta leżała w kwarantannie przez ok. 3 tygodnie z powodu pandemii 2. Po otwarciu paczki okazało się, że pakiet zawiera tylko 1 poziom. 3. Niezwłocznie zgłosiłem ten fakt do sprzedawcy sms'em, że zakupiony towar niezgodny jest z zamów. Sprzedający niejako potwierdził w smsie, że być może to jest taki pakiet składający się z jednej płyty, to co sprzedający miał, to wysłał. 4. Kiedy spytałem o adres do odesłania paczki, sprzedający wymyślił, że ja specjalnie czekałem 3 tygodnie, żeby przerobić sobie poziom 1 i domagać się zwrotu gotówki. 5. Odpowiedziałem, że mi zależało na poziomie 2 i 3. Poziom 1 kupiłem 2 tygodnie. wcześniej, też na olx, i w opisie przelewu jest kurs niemieckiego 1 poziom - więc jestem w stanie to udowodnić. 6. Do teraz brak kontaktu sprzedawcy i olx też nie odpowiada.

Piotr Stosio

Radca prawny • Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Stosio

access_time10:44 06/18/20

Zgodnie z art. 556 (1) par. 1 pkt 4 Kodeksu cywilnego "Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli została kupującemu wydana w stanie niezupełnym." Tak też jest w tej sytuacji. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie