Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyZrzeczenie się alimentów

Chciałabym zapytać o sprawę związaną z alimentami.Jestem pełnoletnia, a mój tata nadal wspomaga mnie alimentami. Ze względu na to, że zarabiam już wystarczająco aby się utrzymać, chciałabym prawnie zrzec się alimentów. Jak to zrobić? Jest jakiś sposób, w którym tata nie musiałby po to przyjeżdżać do Polski? Mieszka w Anglii, a ze względu na pandemię jest to teraz utrudnione.

Fryderyka Kulesza

Adwokat • Kancelaria Adwokacka

access_time11:24 04/13/21

Dzień dobry, Pani ojciec może złożyć pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Zrzec się alimentów nie można. Pozew wnosi się do sadu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania Pani, czyli pozwanej. Sąd Panią poinformuje o założonej sprawie. Odpis pozwu Pani prześle wzywając do udzielenia odpowiedzi. Jeśli odpowiadając zgodzi się Pani z wnioskiem o uchylenie obowiązku alimentacyjnego, to sprawa powinna zakończyć się na jednej rozprawie.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie