Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listySpadek po rodzicach

Po śmierci rodziców pozostaje mieszkanie mi i bratu mieszkanie.Ja chce je sprzedać, a brat nie i nie chce odkupić mojej części. Czy mozna zrealizować przymusowe sprzedanie mieszkania? Co mogę zrobić?

Aneta Pietrzak

Radca prawny • Droga do Porozumienia Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Pietrzak

access_time19:30 11/28/19

Po śmierci rodziców należy przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku - opłata sądowa wynosi 100 zł. jest to pierwszy etap w uregulowaniu spraw spadkowych po rodzicach. Kolejnym krokiem powinno być: 1. zawarcie ugody w formie umowy lub 2. wniesienie wniosku o podział majątku, to będzie najbardziej odpowiednie w Pana sytuacji. Do zniesienia współwłasności zastosowanie znajdą przepisy kodeksu cywilnego w zakresie zniesienia współwłasności, czyli art. 210 i następne. Każdy ze współwłaścicieli może żądać zniesienia współwłasności.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie