Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyProkurator odmawia dostępu do akt sprawy

Witam, ponad miesiąc temu zmarł mój brat. Po odnalezieniu jego zwłok prokurator wykluczył udział osób trzecich, jednak trzy dni później sekcja wykryła przyczynę śmierci, jako ranę kłutą jamy brzusznej. Spotkałem się z prokurator i odmówiła ona dostępu do akt sprawy oraz wyniku autopsji. Nie podano nam nawet daty śmierci. Złożyłem podanie jako pełnomocnik poszkodowanego, ale żadnej informacji nie otrzymałem. Chciałbym zapytać jakie mam prawa i jakie obowiązki ma prokurator, aby udzielić informacji.

Fryderyka Kulesza

Adwokat • Kancelaria Adwokacka

access_time18:38 09/18/20

Dzień dobry! Można ustanowić pełnomocnika -adwokata lub radcę prawnego specjalizującego się w prawie karnym. Wówczas pełnomocnik powinien uzyskać dostęp do akt sprawy. Jeśli sprawa jest prawomocnie umorzona być może będą podstawy do jej wznowienia.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie