Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyOdmowa składania zeznań

Zostałam powołana na świadka w sądzie rodzinnym w sprawie o odebranie praw rodzicielskich. Sprawa dotyczy mojego męża, przeciw któremu jest prowadzona sprawa. Czy mogę odmówić zeznań w tej sprawie? Czy muszę motywować dlaczego odmawiam? W jaki sposób mogę odmówić składania zeznań?

Fryderyka Kulesza

Adwokat • Kancelaria Adwokacka

access_time14:35 09/07/20

Dzień dobry! Może Pani odmówić zeznań, bo mąż dla Pani jest osobą najbliższą, niestety musi Pani to zrobić osobiście, nie można pisemnie. Nie musi Pani podawać przyczyn dla których chce pani to zrobić. Jeśli Pani składała pismo do Sądu o przesłuchanie w miejscu najbliższym swego miejsca zamieszkania, w okresie między rozprawami, to jest szansa, że sąd tym wnioskiem zajmie się dopiero na rozprawie. Proponuję zrobić tak - jeśli mąż ma pełnomocnika w sprawie, to niech pełnomocnik sprawdzi co się stało z pani wnioskiem - może bowiem zapoznać się z aktami sprawy, a jeśli nie ma pełnomocnika to proszę zadzwonić do Sądu.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie