Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyNabycie mieszkania

Proszę o informacje odnośnie nabycia mieszkania, w którym prowadzona jest egzekucja komornicza z tytułu alimentów. 1.Jak wygląda procedura zakupu mieszkania z wierzytelnością ciągłą? 2.Czy mamy pewność, że sąd wykreśli wpisy w KW po spłacie długu mimo, że wierzycielem jest dziecko i jest to wierzytelność ciągła?

Piotr Stosio

Radca prawny • Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Stosio

access_time10:36 08/25/20

Dzień dobry. 1. Nie ma różnicy z perspektywy kupującego. Przeprowadzana jest licytacja, następnie następuje przybicie. Jedyna różnica może polegać na tym, że na rachunku - po zapłacie przez nabywcę, może zostać pozostawiona w depozycie większa kwota. Komornik sporządza generalnie plan podziału. 2. Nie widzę zastrzeżeń, nie ma znaczenia fakt, że wierzycielem jest dziecko i że dochodzi ono spłaty alimentów. Zakup mieszkania z licytacji powoduje wykreślenie takiego wpisu o egzekucji.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie