Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyMobbing w pracy

Witam, jakiś czas temu otrzymałem od swojego byłego pracodawcy pismo wzywające do usunięcia negatywnej opinii na jednym z portali. Opinia ta została usnięta miesiąc po publikacji z mojej prośby na co mam dowód w postaci wymiany wiadomości z admistracją portalu. Poprzedni pracodawca groził mi telefonicznie że jeśli nie usunę tego wpisu będę miał nieprzyjemności. Niestety nie mam nagrania lecz świada danej rozmowy. Mój były przełożony notoryczmnie stosował mobbing w moją stronę m.in obrażając mnie, wyśmiewając mnie przy innych pracownikach w obecności mojej osoby i za moimi plecami. Posiadam świadków zaistniałych sytuacji, wszystko trwało ponad 6 miesięcy. Co mogę zrobić w tej sprawie?

Wojciech Kucharski

• Radca Prawny

access_time18:38 04/03/21

Dzień dobry, Przepisy prawa pracy wskazują na dwa roszczenia z tytułu mobbingu, jakich może Pan dochodzić na drodze sądowej. Z roszczeniem o zadośćuczynienie za doznaną krzywdę może Pan wystąpić, jeżeli działania mobbingowe wywołały rozstrój Pana zdrowia. Przy ustalaniu jego wysokości sąd bierze pod uwagę: - sytuację ekonomiczną pracodawcy, - subiektywne kryterium szeroko pojętej osobowości ofiary, - rozmiar doznanej krzywdy, czas i częstotliwość działań mobbingowych, - liczbę dóbr osobistych naruszonych w wyniku mobbingu. Wysokość zadośćuczynienia ma rekompensować realną wartość ekonomiczną cierpień, jakich Pan doznał. Może Pan także wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie. Music Pan wykazać, iż wskutek działań mobbingowych poniósł konkretną szkodę. Uzyskane w ten sposób odszkodowanie nie może być niższe niż minimalne wynagrodzenie za pracę.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie