Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyLeasing uszkodzonego samochodu

Witam, Zakupiłem za pośrednictwem leasingu operacyjnego używaną koparko-ładowarkę od handlarza. Niestety po popracowaniu maszyną w różnicowanych warunkach okazało się, że posiada usterki techniczne w postaci problemów ze skrzynią biegów, co nie było możliwe do sprawdzenia "na placu" przed zakupem. Czy istnieje możliwość wyegzekwowania od sprzedającego naprawienia usterek ? Ponad to mam uzasadnione podejrzenia, że maszyna ma zaniżoną liczbę przepracowanych mtg. Dodatkowo dodam, że w protokole przekazania maszyny sprzedający-leasingobiorca było stwierdzenie o zrzeczeniu się praw do rękojmi. Niestety nie posiadam kopii tego protokołu. Dziękuje. Pozdrawiam. W załączeniu umowa leasingu.

Piotr Stosio

Radca prawny • Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Stosio

access_time16:55 07/17/20

Dzień dobry. Z chwilą zawarcia przez finansującego umowy ze zbywcą z mocy ustawy przechodzą na korzystającego uprawnienia z tytułu wad rzeczy przysługujące finansującemu względem zbywcy, z wyjątkiem uprawnienia odstąpienia przez finansującego od umowy ze zbywcą. Jak najbardziej jest taka możliwość. Niemniej problematyczne może być oświadczenie o zrzeczeniu się uprawnień z tytułu rękojmi.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie