Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyFormalności podatkowe dla osób powracających do Polski

Od prawie 10 lat mieszkam i pracuję w Wielkiej Brytanii. W tym roku planuję powrót na stałe do Polski. W chwili obecnej przebywam w Polsce, ponieważ moja praca pozwala mi na pracę zdalną, ale oficjalny powrót planuję pod koniec roku, kiedy to kończy mi się kontrakt z obecnym pracodawcą. Czy kontynuując pracę dla zagranicznego pracodawcy muszę zmienić rezydencję podatkową i zacząć rozliczać się z podatków w Polsce już teraz, czy dopiero od nowego roku? Czy od oszczędności i inwestycji giełdowych zgromadzonych podczas mojego życia za granicą będę musiał zapłacić podatek w Polsce?

Aneta Pietrzak

Radca prawny • Droga do Porozumienia Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Pietrzak

access_time12:22 10/11/20

Dzień dobry, odpowiadam na pierwsze pytanie, druga część wyjaśnię dziś wieczorem :) 1. Zgodnie z art. 3 ust. 1a pkt. 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. Prawo o podatku dochodowym od osób fizycznych Polskim rezydentem podatkowym staje się osoba fizyczna mająca miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która ponad 183 dni spędza w Polsce. W związku z powyższym jeżeli pobyt w kraju wynosi od 184 dni w górę powinien zmienić Pan rezydencję podatkową i rozliczyć się w Polsce.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie