Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyCzy można nie spłacać pożyczonych pieniędzy?

Czy dłużnik ma prawo do uchylenia się od spłaty pożyczki, na którą została zawarta umowa podpisana własnoręcznie przez dłużnika na jego warunkach 1 września 2017 roku- jeśli częściowo ją już spłacił przez komornika ? Czy jako wierzyciel muszę odpowiadać na pismo pełnomocnika dłużnika odnośnie oświadczenia woli o uchyleniu się od skutków prawnych zawartej umowy z dnia 22 września br. otrzymanego 5.10.br, oraz że pełnomocnik dłużnika zarzuca mi, że jego mocodawca nie otrzymał żadnej kwoty tytułem pożyczki a środki przekazywałem przelewami bankowymi. Dłużnik przed rokiem zapewniał, że weźmie kredyt i spłaci zadłużenie, chciał także negocjować warunki umowy. W oświadczeniu o uchyleniu się od skutków prawnych zawartej umowy fałszywie oskarżył moich rodziców o groźby kierowane pod jego adresem, co miało spowodować obawę o zdrowie i życie oraz bezpieczeństwo dłużnika i jego rodziny, a także utraty dobrego imienia w przypadku rozpowszechniania kłamliwych twierdzeń na jego temat.

Aneta Pietrzak

Radca prawny • Droga do Porozumienia Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Pietrzak

access_time11:27 10/06/20

Panie Radosławie, gratuluję pomysłowości pana dłużnikowi. Nie może Pan tego tak zostawić. Uważam, że należy kontynuować dalszą egzekucję długu. Zgodnie z komentarzem Sankcja nieważności bezwzględnej oznacza, że czynność nie wywołuje żadnych skutków prawnych w sferze cywilnoprawnej, a stan ten ma charakter definitywny, nie podlegający konwalidacji. Możliwość skorzystania z uprawnienia do uchylenia się od skutków prawnych wadliwego oświadczenia zależy wyłącznie od składającego oświadczenie o uchyleniu, a skutek wywołany jego złożeniem następuje ex lege. Dla unieważnienia czynności prawnej z omawianej przyczyny nie jest zatem konieczne orzeczenie sądu, a w wypadku kwestionowania skuteczności uchylenia przez adresata oświadczenia w powództwie o świadczenie lub ustalenie, wyrok sądu ma charakter deklaratywny.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie