Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Pytania i odpowiedzi

Na forum publikujemy wybrane pytania naszych użytkowników wraz z odpowiedziami ekspertów. Zobacz o co pytają i jakie dostają odpowiedzi. Jeśli też masz problem, który chcesz skonsultować z jednym z naszych prawników, już teraz zadaj pytanie.

Zadaj pytanie

Kto wybiera notariusza przy zakupie mieszkania od dewelopera

Klient chce kupić lokal mieszkalny od dewelopera. Umowę deweloperską i umowę sprzedaży klient chce podpisać u wybranego przez siebie notariusza. Deweloper ze względów organizacyjnych zgadza się wyłączne na kancelarię notarialną, z którą on współpracuje. Czy w ramach indywidulanych negocjacji można zapisać w umowę rezerwacyjnej i potem w umowie deweloperskiej, że umowy są podpisywane w danej kancelarii (i nie będzie to zapisem abuzywnym, bo będzie to uzgodnione w drodze indywidualnych negocjacji)? Czy można wprost odmówić zakupu klientowi (bez podania powodu lub z podaniem powodu, że nie ma zgody na jego kancelarię)? Patrzymy z punktu widzenia interesu dewelopera.

Zobacz odpowiedź

Procedura po licytacji komorniczej

Dzień dobry, na licytacji komorniczej wygrałem przetarg garażu. Jest on obecnie prawomocnie mi przysądzony. Co zrobić, aby komornik wydał mi ten garaż, jak poprzedni właściciel nie chce?

Zobacz odpowiedź

Prokurator odmawia dostępu do akt sprawy

Witam, ponad miesiąc temu zmarł mój brat. Po odnalezieniu jego zwłok prokurator wykluczył udział osób trzecich, jednak trzy dni później sekcja wykryła przyczynę śmierci, jako ranę kłutą jamy brzusznej. Spotkałem się z prokurator i odmówiła ona dostępu do akt sprawy oraz wyniku autopsji. Nie podano nam nawet daty śmierci. Złożyłem podanie jako pełnomocnik poszkodowanego, ale żadnej informacji nie otrzymałem. Chciałbym zapytać jakie mam prawa i jakie obowiązki ma prokurator, aby udzielić informacji.

Zobacz odpowiedź

Odwołany lot z powodu pandemii

Dzień dobry, dokonałem zakupu biletów lotniczych w PLL LOT S.A. W związku z pandemia loty zostały anulowane. W marcu 2020 poprosiłem LOT o zwrot pieniędzy. Do dziś nie zostały zwrócone.

Zobacz odpowiedź

Nabycie mieszkania

Proszę o informacje odnośnie nabycia mieszkania, w którym prowadzona jest egzekucja komornicza z tytułu alimentów. 1.Jak wygląda procedura zakupu mieszkania z wierzytelnością ciągłą? 2.Czy mamy pewność, że sąd wykreśli wpisy w KW po spłacie długu mimo, że wierzycielem jest dziecko i jest to wierzytelność ciągła?

Zobacz odpowiedź

Podział majątku w związku nieformalnym

Witam! Byłem w związku nieformalnym i rozchodzę się z konkubiną. Mamy auta zarejestrowane na nas dwoje. Ja je wniosłem do związku, opłacam, naprawiam, ponoszę wszystkie koszty i jak je mogę odzyskać?

Zobacz odpowiedź

Czy przyjąć mandat, który przyszedł pocztą?

Dzień dobry. Tydzień temu dostałam dwa mandaty od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, które przyszły do mnie pocztą. Mandaty są za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, co zostało sprawdzone za pomocą urządzenia rejestrującego: tak zwanego krokodyla. Nigdzie nie było informacji o fotoradarze. Czy mogę nie przyjąć mandatów, skoro nie było oznaczenia fotoradaru?

Zobacz odpowiedź

Leasing uszkodzonego samochodu

Witam, Zakupiłem za pośrednictwem leasingu operacyjnego używaną koparko-ładowarkę od handlarza. Niestety po popracowaniu maszyną w różnicowanych warunkach okazało się, że posiada usterki techniczne w postaci problemów ze skrzynią biegów, co nie było możliwe do sprawdzenia "na placu" przed zakupem. Czy istnieje możliwość wyegzekwowania od sprzedającego naprawienia usterek ? Ponad to mam uzasadnione podejrzenia, że maszyna ma zaniżoną liczbę przepracowanych mtg. Dodatkowo dodam, że w protokole przekazania maszyny sprzedający-leasingobiorca było stwierdzenie o zrzeczeniu się praw do rękojmi. Niestety nie posiadam kopii tego protokołu. Dziękuje. Pozdrawiam. W załączeniu umowa leasingu.

Zobacz odpowiedź