Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Logowanie Klient/Ekspert

Skonsultuj się z prawnikiem online

Opis Twojego problemu musi zawierać przynajmniej 40 znaków.

50 prawników jest teraz gotowych aby odpowiedzieć

Odpowiedź nawet do kilku godzin

Prawo administracyjne

Prawo administracyjne reguluje stosunki prawne, jakie powstają pomiędzy różnymi podmiotami a organami administracji państwowej i samorządu terytorialnego.

Zadaniem prawa administracyjnego jest regulacja stosunków prawnych powstających między organami administracji państwowej i organami samorządu terytorialnego a różnymi podmiotami. Normy prawa administracyjnego określają również zasady organizacji i działania organów administracji oraz czynności administracyjne wykonywane przez nie. Prawo administracyjne składa się z dwóch zakresów: prawo administracyjne materialne — to normy prawa administracyjnego, które określają strukturę organów administracji, ich zadania oraz prawa i obowiązki podmiotów stosunku administracyjno-prawnego i prawo administracyjne formalne — zawierające normy prawne, które określają tryb postępowania organów administracji publicznej. Prawo administracyjne w znaczeniu formalnym wyklucza dowolność działania organów administracji.