Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Klienci


biznesowi

Uwaga!

Już wkrótce uruchomimy pakiety ochrony prawnej dla małych i średnich firm.

Tymczasem zachęcamy do skorzystania z jednorazowych porad prawnych dla przedsiębiorców.

Przejdź do formularza kontaktowego

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyReklamacja produktu

Kupiłem komputer na firmę, okazało się, że ma uszkodzoną kartę graficzną i odesłałem ją. Firma od ponad dwóch miesięcy zwleka z rozwiązaniem reklamacji. Kontakt jest utrudniony, co mogę zrobić?

Aneta Pietrzak

Radca prawny • Droga do Porozumienia Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Pietrzak

access_time13:47 01/03/20

Teraz należy przygotować wezwanie do zwrotu pieniędzy za kartę, a po jakiś 2 tygodniach należałoby wysłać pozew o zwrot należności za kartę graficzną i odszkodowanie za czas oczekiwania, jeśli poniósł Pan z tego tytułu inną szkodę. Minął 14dniowy czas na rozpatrzenie reklamacji, więc teoretycznie sprzedawca tę reklamację przyjął. Sprzedający, który nie udzielił w ustawowym terminie określonym w art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. Nr 141, poz. 1176) odpowiedzi na żądanie naprawy albo wymiany towaru, nie może uchylać się od odpowiedzialności za niezgodność towaru z umową. Termin 14. dni powinien być liczony od momentu, w którym sprzedawca zapoznał się lub mógł się zapoznać z naszym żądaniem (art. 61 k.c.).

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie