Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Klienci


biznesowi

Uwaga!

Już wkrótce uruchomimy pakiety ochrony prawnej dla małych i średnich firm.

Tymczasem zachęcamy do skorzystania z jednorazowych porad prawnych dla przedsiębiorców.

Przejdź do formularza kontaktowego

Logowanie Klient/Ekspert

DOŁĄCZ DO NAS
I ZARABIAJ W BRANŻY PRAWNEJ ONLINE

Nie czekaj. Dołącz już dziś!

Pozyskuj klientów i kolejnych partnerów.

Otrzymuj prowizję od każdego klienta, który zgłosił się z Twojego polecenia i skorzystał z dowolnej usługi lexnonstop.com

Zarabiaj nawet do 41% + nadprowizja!

Dołącz do programu Zaloguj się do konta partnera

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres e-mail lub login.

Powrót do listyJak odzyskać swoją własność?

Oddałem auto osobowe w użyczenie, jednak osoba, której oddałem auto nie odpowiada na wiadomości. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę wezwać do zwrotu powierzonego mienia, a jeśli nie nastąpi zwrot powierzonego mienia, to czy mogę się domagać zadośćuczynienia w formie pieniężnej?

Aneta Pietrzak

Radca prawny • Droga do Porozumienia Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Pietrzak

access_time15:58 11/24/19

Umowa użyczenia – co wynika z jej ustawowego opisu (art. 710) – może być zawarta na czas oznaczony lub nieoznaczony. Jeżeli czasu trwania umowy nie oznaczono, użyczenie gaśnie z chwilą, gdy biorący uczynił z rzeczy użytek odpowiadający umowie albo gdy upłynął czas, w którym mógł ten użytek uczynić. W takiej sytuacji użyczający może żądać natychmiastowego zwrotu rzeczy, bez konieczności uprzedniego wypowiadania umowy użyczenia. W każdym innym wypadku umowy użyczenia zawartej na czas nieoznaczony konieczne jest jej wypowiedzenie, przy czym terminy wypowiedzenia powinny uwzględniać interesy i sytuację obu stron. Umowa użyczenia może być rozwiązana nie tylko w przypadkach wskazanych w art. 715 i 716 KC, ale także może być rozwiązana przez wypowiedzenie.

Każdy problem wymaga indywidualnego podejścia do jego rozwiązania, dlatego nie wyświetlamy dalszej części udzielonej przez prawnika odpowiedzi. Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zapytaj prawnika i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Zadaj pytanie